انواع الگوهای پترن infill و کاربردهای آن

انواع الگوهای پترن infill و کاربردهای آن

انواع الگو پترن infill خدمات پرینت سه بعدی

در آخرین نسخه Cura (5.3)، 14 نوع infill برای استفاده در دسترس است. ما آنها را بر اساس آنچه که برای آنها مناسب تر هستند گروه بندی کرده ایم:

مدل ها و مجسمه ها: Lightning, lines, zig-zag
چاپ های سه بعدی “استاندارد”: Grid, triangles, tri-hexagon
پرینت سه بعدی کاربردی: Cubic, cubic subdivision, octet, quarter cubic, gyroid
چاپ های سه بعدی انعطاف پذیر: Concentric, cross, cross 3D

مدل ها و مجسمه ها

انواع الگو پترن infill برای مدل ها و انواع مجسمه ها
الگو پترن infill Lightning, lines, zig-zag

چگالی پرکننده معمولی: 0-15٪

اگر از آنها به عنوان مدل یا مجسمه استفاده می شود، چاپ سه بعدی معمولاً به قدرت زیادی نیاز ندارد. این به این دلیل است که آنها تحت فشار زیادی قرار نمی گیرند یا تحت فشار قرار نمی گیرند.

برای چنین کاربردهایی، الگوهای اینفیل  the lightning, lines, or zig-zag بهترین هستند زیرا سریعترین چاپ را ارائه می دهند

شبیه به “rectilinear” در سایر برش دهنده ها، الگوهای خط و زیگ زاگ یک شبکه دو بعدی ایجاد می کنند که در آن تنها یک محور در هر لایه چاپ می شود. تفاوت بین این دو این است که الگوی خطوط چندین خط در هر لایه ایجاد می کند در حالی که “زیگ زاگ” به سادگی یک خط ثابت است (مگر اینکه توسط مدل قطع شود). همانطور که در تصویر بالا مشاهده می شود، با انتخاب “Connect Infill Lines”، تفاوت بین خطوط و زیگ زاگ عملا غیر قابل تشخیص می شود.

اینفیل Lightning  اساساً سازه های پشتیبانی داخلی است که شبیه صاعقه است. پرکننده از نواحی داخلی مدل پشتیبانی می کند و به سمت بالای مدل متراکم تر می شود. از آنجایی که می تواند استفاده از مواد را تا 90٪ کاهش دهد، این نوع پرکننده برای چاپ سریعتر عالی است.

مدل ها یا مجسمه ها با الگوهای پرکننده ساده مانند اینها به خوبی کار می کنند. برخی از نمونه های اولیه نیز کاندیدای خوبی هستند، تا زمانی که از نظر قدرت آزمایش نشوند

چاپ های سه بعدی “استاندارد”

انواع الگو پترن infill برای چاپ های سه بعدی استاندارد
الگو پترن Grid, triangles, tri-hexagon

تراکم infill معمولی: 15-50٪

برای پرینت های سه بعدی که تحت فشار کم قرار دارند، مانند راهنمای رشته بالا، باید از الگوی پرکننده با قدرت متوسط ​​استفاده شود. الگوهای پرکننده مانند شبکه، مثلث یا سه ضلعی نیز مناسب هستند. البته توجه داشته باشید که این الگوها ممکن است زمان چاپ را تا 25 درصد در مقایسه با خطوط افزایش دهند.

Grid: یک الگوی دوبعدی خود توضیحی است، مزیت اصلی یک شبکه سرعت چاپ است، زیرا کمترین پیچیدگی از این سه را دارد.
Triangles: مش دوبعدی ساخته شده از مثلث ها، این الگو زمانی که بار عمود بر روی جسم اعمال می شود، دارای مزیت ذاتی در استحکام است. همچنین برای قطعاتی با اجزای نازک و مستطیلی که در غیر این صورت ممکن است اتصالات بسیار کمی بین دیوارها داشته باشند، منطقی است

Tri-hexagon: این الگوی دوبعدی شش ضلعی هایی را ایجاد می کند که با مثلث ها در هم قرار گرفته اند. یک مزیت این است که شش ضلعی ها یک شکل کارآمد هستند و آنها را به یک الگوی پرکننده قوی نسبت به استفاده از مواد تبدیل می کند. علاوه بر آن، پرکننده سه ضلعی دارای خطوط کوتاه تری برای اتصال هر طرف است که منجر به مشکلات کمتری در خم شدن به دلیل خنک شدن ضعیف چاپ می شود

پرینت سه بعدی کاربردی

انواع الگو پترن infill برای چاپ های سه بعدی کاربردی
الگو پترن Cubic, cubic subdivision, octet, quarter cubic, gyroid
الگو پترن Cubic, cubic subdivision, octet, quarter cubic, gyroid-2

چگالی infill معمولی:  بیشتر از50%

پرینت های سه بعدی کاربردی، مانند براکت قفسه بالا، به استحکام بالایی در جهت های مختلف نیاز دارند. نامزدهای قوی برای الگوهای پرکننده شامل مکعب، تقسیم مکعبی، چهارم مکعب، اکتت و ژیروید است.

Cubic: این یک الگوی سه بعدی از مکعب های روی هم چیده شده و کج شده است.
Cubic subdivision: این تنوع مکعبی از مواد کمتری استفاده می کند.
Octet: همچنین به عنوان پرکننده چهار وجهی شناخته می شود، این الگو اشکال هرمی را روی هم می چیند

Quarter cubic: این الگوی سه بعدی مانند اکتت است، اما نیمی از اشکال هرم نسبت به نیمه دیگر جابجا شده است.
Gyroid: یک الگوی سه بعدی منحصربفرد، که تصور امواج را می دهد. این منجر به چاپی می شود که در چندین جهت به همان اندازه قوی است. بنابراین این الگوی پر کردن، انتخاب خوبی برای بخشی است که به طرق مختلف تحت فشار قرار می گیرد

اغلب الگوهای فوق به دلیل جذابیت زیبایی شناختی، حتی برای تراکم های پرکننده کمتر نیز استفاده می شوند. برخی از سازندگان این نوع جلوه را دوست دارند.

چاپ های سه بعدی “استاندارد”

انواع الگو پترن infill برای انواع قطعات انعطاف پذیر
الگو پترن Concentric, cross, cross 3D

تراکم infill معمولی: 0-100٪ (بسته به این که می خواهید چاپ خود چقدر “لرزنده” باشد)

رشته های انعطاف پذیر باید از الگوهای پرکننده انعطاف پذیر برای حفظ ماهیت انعطاف پذیر چاپ استفاده کنند. الگوهای پرکننده مانند سه بعدی متحدالمرکز، متقاطع و متقاطع برای این نوع چاپ ها بهترین کار را دارند.

Concentric: این الگوی دوبعدی “امواج” را در قسمت داخلی چاپ ایجاد می کند و از اشکال دیوارهای بیرونی تقلید می کند. این شبیه سنگی است که به داخل آب پرتاب می شود و موج های دایره ای متحدالمرکز روی سطح ایجاد می کند

Cross: یک الگوی دو بعدی دیگر، متقاطع، شبکه هایی از آنچه که به نظر می رسد صلیب های بسیار فانتزی هستند ایجاد می کند. فضاهای بین صلیب ها امکان خم شدن و پیچش را فراهم می کند.
Cross 3D: این الگوی سه بعدی شبیه به ضربدر است، اما با رشد چاپ، خطوط در شیب حرکت می کنند. نتیجه نهایی یک جسم با استحکام کمی بیشتر است