قطعات تولید شده با بیشترین وضوح با پرینتر سه بعدی

قطعات تولید شده با بیشترین وضوح با پرینتر سه بعدی

وضوح بالا برای برخی به معنای جزئیات دقیق است، در حالی که برای برخی دیگر به معنای سطح صاف است. همچنین ممکن است وضوح بالا را به عنوان اندازه گیری کیفیت کلی چاپ ببینید. برای ایجاد سردرگمی بیشتر در مورد موضوع، کلمه وضوح اغلب به جای هم با دقت یا دقت استفاده می شود، حتی توسط تولید کنندگان چاپگر.

در مورد وضوح استانداردهایی وجود دارد که بسته به نوع چاپگر سه بعدی مورد استفاده شما (رشته، رزین، پودر و غیره) متفاوت است، اما بدانید که وقتی صحبت از وضوح به میان می آید، بالاترین آن همیشه یک عدد نیست. 

روش های مختلف برای اندازه گیری وضوح

تولید قطعات ریز با پرینت سه بعدی

وضوح بالا کیفیتی است که بیشتر در فناوری‌های رزین به آن اشاره می‌شود، مانند استریولیتوگرافی (SLA)، پردازش نور دیجیتال (DLP) و نمایشگر کریستال مایع (LCD)، بنابراین اکثر این راهنما وضوح رزین را پوشش می‌دهد.

در چاپگرهای سه بعدی رزین، وضوح معمولاً به عنوان اندازه گیری افقی (XY) داده می شود، در حالی که با مدل سازی رسوب ذوب شده (FDM) و فناوری های بستر پودری، وضوح معمولاً اندازه گیری عمودی (Z) یا به سادگی ارتفاع لایه است.

علیرغم اینکه چگونه می توانید وضوح را تفسیر کنید، معمولاً به کوچکترین مصنوعاتی اشاره دارد که یک چاپگر سه بعدی می تواند به طور قابل کنترل و تکراری ایجاد کند. مواردی وجود دارد که یک سازنده چاپگر وضوح “تئوری” را فهرست می کند که تشخیص داده است با دستگاه خود امکان پذیر است، اما برای اینکه وضوح کیفیت مفیدی باشد، باید چیزی عملی و قابل پیش بینی را منعکس کند

تولید قطعات با بیشترین وضوح با پرینت سه بعدی

وقتی در مورد وضوح صحبت می کنیم، معمولاً به وضوح افقی یا عمودی یا هر دو بسته به فناوری چاپگر سه بعدی اشاره می کنیم. وضوح افقی کوچکترین جزئیات ممکنی است که چاپگر می تواند روی یک سطح صاف تولید کند. از طرف دیگر وضوح عمودی یا ارتفاع لایه حداقل ارتفاع یک لایه است که می توانید چاپ کنید. این ممکن است ساده به نظر برسد، اما هنوز برخی تفاوت‌های ظریف وجود دارد که در زیر به جزئیات می‌پردازیم.
وضوح اغلب با عبارات زیر اشتباه گرفته می‌شود یا به جای یکدیگر استفاده می‌شود، که آن‌ها نیز مهم هستند، اما نه اینکه چگونه وضوح را تعریف می‌کنیم.

حداقل اندازه ویژگی کوچکترین ویژگی قابل توجهی است که می توانید در یک سطح فرو رفته یا از آن خارج شوید. به وضوح مرتبط است اما معمولاً کمی بزرگتر است زیرا یک ویژگی بصری است.
دقت معمولاً در اندازه گیری میزان وضوح هدف چاپگر سه بعدی نشان داده می شود، مانند اینکه هدف شما در دارت چقدر دقیق است. به عنوان مثال، دقت 2 میکرون به این معنی است که چاپ می تواند تا 2 میکرون در هر جهت خارج از هدف باشد. دقت 20 میکرون ممکن است برای یک کاربرد قابل قبول باشد اما برای دیگری قابل قبول نیست.
دقت یک اصطلاح کلی است که معمولاً ارتفاع لایه، دقت، وضوح و عوامل دیگر را در بر می گیرد. این یک معیار عددی برای مشخصه چاپ خاصی نیست. دقت بالا ادعای کلی سازندگان است.
Tolerance کلمه ای است که در توضیحات چاپگرهای سه بعدی حرفه ای و صنعتی خواهید دید که در آن بسیار مهم است که قطعات چاپ شده را بتوان با مشخصات مورد نیاز با ابعاد دقیق تولید کرد. مانند دقت، تحمل چاپگر سه بعدی معیار عددی خاصی برای چاپ نیست، اما می توان آن را با دقت برابر دانست. اگر مشخصات قطعه شما نیاز به تلرانس 2 میلی متری دارد و چاپگر شما دارای دقت 0.5 میلی متری است، می توان برای دستیابی به تلرانس 2 میلی متری لازم به آن اعتماد کرد.

سازندگان چاپگرهای سه بعدی ممکن است از اصطلاحات مختلفی برای کیفیت یکسان استفاده کنند و حتی ممکن است اندازه گیری های خاصی مانند ارتفاع لایه یا وضوح را نشان ندهند. آیا آنها سعی دارند با عبارات مبهم و روش های مختلفی که داده ها را در برگه های مشخصات فنی چاپگرهای سه بعدی ارائه می دهند، شما را مبهم و گمراه کنند؟ اصلا.

تولیدکنندگان با نداشتن استانداردهای صنعتی برای برگه‌های مشخصات، قصد دارند ویژگی‌های دستگاه خود را به گونه‌ای توضیح دهند که بهترین ویژگی‌های آن را داشته باشد. علاوه بر این، و مهمتر از آن، با وجود هزاران پرینتر سه بعدی در بازار، مقایسه برگه های مشخصات کمتر از در نظر گرفتن برنامه، بودجه، زمان بندی، مواد و سایر عوامل مهم است.

با این حال، وضوح در پرینت سه بعدی در هاله ای از ابهام قرار دارد، بنابراین هدف ما ارائه مقداری وضوح در مورد معنای واقعی آن است

وضوح چاپ سه بعدی توسط فناوری

تولید قطعات با بیشترین وضوح و دقت بالا با پرینت سه بعدی

چاپ میکرو سه بعدی در کلاس خاص خود

تولید ریز ترین قطعات با پرینت سه بعدی

کوچکترین چاپگرهای سه بعدی با وضوح ممکن در دسته چاپ سه بعدی میکرو قرار می گیرند. وضوح تصویر در اینجا حدود 20 نانومتر یا 0.00002 میلی متر است که حدود 5000 برابر کوچکتر از عرض یک موی انسان و همچنین حدود 5000 برابر کوچکتر از وضوح چاپگر سه بعدی رومیزی معمولی است. اگر به دنبال جزئیات دقیق در نمونه اولیه محصول خود هستید، این قطعاً بیش از حد است.

چاپگرهای میکرو سه بعدی اغلب برای الکترونیک در ساخت تراشه استفاده می شوند. در واقع، در سال 2023، انستیتوی علوم هند – بنگلور اعلام کرد که در حال کار بر روی توسعه یک چاپگر سه بعدی برای دستگاه‌های نوری با کارایی بالا برای هدست‌های واقعیت مجازی، دوربین‌های SLR و گوشی‌های هوشمند است که نیازی به آن ندارند.

برای دستگاه های پزشکی مانند استنت های قلب، و ساخت دقیق بسیار تخصصی. اگر این مقیاس همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید، ما یک راهنمای کامل برای پرینت سه بعدی میکرو در لینک زیر داریم.

در عوض، بیایید به سایر فناوری‌های پرینت سه بعدی با وضوح بالا که توسط متخصصان دندانپزشکی، تولیدکنندگان و علاقمندان استفاده می‌شود نگاهی بیندازیم: رزین (همچنین پلیمریزاسیون vat نامیده می‌شود)، فیلامنت (معروف به FDM)، تف جوشی لیزری انتخابی (SLS) و ذوب لیزری انتخابی (SLM). ) همچنین به عنوان همجوشی بستر لیزری فلزی (LPBF) شناخته می شود، بالاترین وضوحی که می توانید در فلز به دست آورید – خارج از چاپ میکرو سه بعدی فلزی

پرینتر سه بعدی رزین با بالاترین وضوح

تولید پر دقت ترین قطعات با پرینت سه بعدی

چاپگرهای رزینی در انواع مختلف فناوری وجود دارند، اما همه آنها با پخت انتخابی پلیمر مایع حساس به UV یک لایه در یک زمان کار می کنند. از آنجایی که رزین به صورت افقی پخت می شود و سپس برش لایه به صورت عمودی بلند می شود (یا بسته به چاپگر به صورت عمودی پایین می آید)، این فناوری می تواند هر دو اندازه گیری XY و Z را ادعا کند.

ممکن است با اندازه گیری XY در دو بعدی به عنوان یک پیکسل، مانند وضوح پیکسل صفحه نمایش گوشی خود آشنا باشید. در پرینت سه بعدی به پیکسل با ارتفاع یا پیکسل سه بعدی وکسل می گویند.

اندازه گیری وضوح وکسل برای چاپگرهای سه بعدی معمول نیست زیرا وضوح افقی در پرینترهای سه بعدی رزین می تواند کوچکتر از عمودی باشد. بنابراین، اکثر سازندگان پرینترهای سه بعدی رزین، افقی (XY) را به عنوان معیار وضوح دستگاه خود، مانند “رزولوشن 51 میکرون XY” در Elegoo Jupiter 6K معرفی می کنند، در حالی که گاهی اوقات وضوح Z را نیز ارائه می دهند.

در واقع، وضوح Z در پرینترهای سه بعدی رزین اندازه گیری قطعی دشوار است. اکثر تولید کنندگان پرینترهای سه بعدی رزین، عدد ارتفاع لایه (Z) را در برگه مشخصات خود بین 1 تا 10 میکرون قرار می دهند. این بدان معنی است که موتور پله ای محور Z آنها (قسمت مکانیکی که صفحه ساخت را کنترل می کند) می تواند این مراحل اندازه را انجام دهد. در تئوری و همچنین در عمل با ماشین های حرفه ای ماشین های رزین قادر به ساخت این لایه های کوچک می باشند. با این حال، بزرگترین تأثیر در داشتن وضوح Z خوب در واقع نحوه عملکرد منبع نور و تنظیمات دستگاه با هم است.

برای ایجاد این جزئیات لایه ظریف، رزین شما باید مقدار کامل نور را جذب کرده و مسدود کند تا یک لایه خشک شود، اما آنقدر عمیق که چندین لایه را تحت تأثیر قرار دهد، درمان نشود. اگر بیش از حد عمیق درمان شود، می توانید “از طریق درمان” یا خونریزی داشته باشید و لایه فعلی شما همچنان در معرض دید قرار می گیرد و بخش هایی از لایه قبلی شما را پلیمریزه می کند. بنابراین یک رزین خوب (ترجیحاً آهسته تر)، تنظیمات کاملاً شماره گیری شده، یک منبع نور به شکل نوک بالا، و دقت موتور پله ای محور z همگی برای دستیابی به وضوح Z کوچک و قابل اعتماد مورد نیاز هستند.

در پایان، اندازه پیکسل یک معیار بسیار آسان‌تر برای اندازه‌گیری و برقراری ارتباط است، بنابراین به پیش‌فرض برای وضوح تبدیل می‌شود.

در اینجا ما به سه فناوری رایج ترین رزین یا پلیمریزاسیون vat نگاه می کنیم: LCD، DLP و SLA

تولید مجسمه با بیشترین وضوح با پرینت سه بعدی

نبرد با وضوح 6K، 8K و 12K


هنگام خرید چاپگر سه بعدی رزین نمایشگر کریستال مایع (ال سی دی) (همچنین به عنوان استریولیتوگرافی ماسک دار یا MSLA شناخته می شود) تبلیغاتی با وضوح 6K یا 12K مشاهده خواهید کرد. اما به چه معنا است؟

ابتدا، بیایید نحوه عملکرد چاپگرهای LCD را بررسی کنیم. ال سی دی ها از مجموعه ای از LED های UV به عنوان منبع نور برای چشمک زدن روی یک صفحه LCD (مانند تصویر زیر) استفاده می کنند، که به عنوان یک ماسک عمل می کند و فقط در مناطق خاصی نور را عبور می دهد. نوری که از آن عبور می‌کند به شکل یک برش افقی از مدل‌های سه‌بعدی است و رزین روی ناحیه ساخت‌وساز را به آن شکل خشک می‌کند. سپس این ناحیه ساخت یک لایه جابجا می شود تا از پخت اضافی پلیمر جلوگیری شود قبل از اینکه لایه 2 بعدی بعدی که به لایه اول پخت می شود فلش شود. در نهایت، پس از چندین لایه، شی 3 بعدی تشکیل می شود

هیت بد مخصوص برای تولید قطعات پرینت سه بعدی

در LCD، تراکم پیکسلی صفحه – یا تعداد مربع های کوچک پیکسل در یک اینچ از صفحه نمایش – مهمترین عامل در وضوح افقی چاپ است. تراکم پیکسل ال سی دی تقسیم بر مساحت صفحه نمایش، وضوح چاپگر است که می توان آن را اندازه پیکسل نیز نامید. برخلاف آنچه ممکن است در مواد بازاریابی چاپگرهای سه بعدی مشاهده کنید، وضوح با تعداد پیکسل های صفحه LCD مانند 4K، 6K یا 8K اندازه گیری نمی شود.

به عنوان مثال، Phrozen Sonic Mega 8K دارای یک صفحه نمایش LCD است که دارای 7700 پیکسل در عرض و 4300 پیکسل در عمق است. (8K در نام از این واقعیت ناشی می شود که عرض LCD تقریباً 8000 پیکسل است.) برای تعیین وضوح پیکسل، باید بدانید صفحه LCD واقعی چقدر بزرگ است زیرا فقط دانستن چند پیکسل در عرض به شما نمی گوید. در مورد وضوح یک پیکسل یک واحد اندازه گیری ثابت نیست. اگر 7700 پیکسل را روی یک صفحه نمایش 100 میلی متری ردیف کنید، پیکسل های کوچک تری نسبت به زمانی که 7700 پیکسل را روی یک صفحه نمایش 200 میلی متری قرار دهید خواهید داشت.

به همین دلیل است که خریداران از ادعای “رزولوشن خیره کننده 11520 در 5120” بسیار ناامید می شوند.

اندازه پیکسل Phrozen Sonic Mega 8K 0,043 میلی‌متر است که می‌تواند به صورت وضوح افقی 0.043 میلی‌متر یا 43 میکرون (µm) نیز بیان شود. در مقایسه، Anycubic’s Photon Mono X 6K دارای 5700 پیکسل در سراسر صفحه نمایش LCD است، اما صفحه نمایش کوچکتری دارد، بنابراین اندازه پیکسل آن 0.034 میلی متر است. این به وضوح افقی 34 میکرون ترجمه می شود که وضوح بالاتری نسبت به Mega 8K است. چاپگرهای LCD بزرگ، مانند Mega 8K با حجم ساخت 330 x 185 x 400 میلی‌متر، معمولاً وضوح کمتری نسبت به چاپگرهای LCD کوچک‌تر، مانند Mono X 6K (197 x 122 x 245 میلی‌متر) دارند.

به همین دلیل، 4K، 6K یا 8K نشانه وضوح نیست. در عوض، به اندازه پیکسل نگاه کنید، که اغلب به عنوان وضوح فهرست شده و با عددی مانند 22 میکرون نشان داده می شود

مقایسه وضوح پرینت سه بعدی

آشنایی با Antialiasing در پرینت سه بعدی


نوری که از صفحه LCD می تابد به صورت مربع است که همراه با ارتفاع لایه، مکعب ها (یا نزدیک به مکعب ها) تولید می کند. اثر روی مدل جامد شما سطحی است که به نظر می رسد با لگوهای کوچک ساخته شده است. با این حال، اکثر قطعات بسیار نرم تر از این به نظر می رسند، چرا؟ با یک چاپگر سه بعدی با وضوح بالا، مکعب ها (که به آن وکسل نیز می گویند) آنقدر کوچک هستند که به سختی می توانید آنها را با چشم غیر مسلح ببینید، اما فناوری دیگری در کار است، آنتی آلیاسینگ، که تابعی از نرم افزار برش چاپگر شما است.

Antialiasing در عکاسی دیجیتال، گرافیک کامپیوتری و سایر برنامه ها برای صاف کردن لبه های رسانه های ساخته شده با پیکسل استفاده می شود. در پرینت سه بعدی، کنترل مقدار یا نوع نور مجاز به برخورد با یک وکسل رزین است. اگر نور کمتر از مثلاً انفجار کامل باشد، وکسل به یک مکعب کاملاً پخته شده تبدیل نمی‌شود، بلکه به یک وکسل بیضی شکل پخته شده نیم دایره تبدیل می‌شود. اگر لبه‌ای از وکسل‌های کاملاً پخته‌شده مانند یک راه پله باشد، آنتی‌الیاسینگ مانند قرار دادن بالش روی هر پله است تا ظاهر یک سرسره را به شما بدهد.

در نرم‌افزار برش خود، میزان آنتی‌الیاسینگ (که مقیاس خاکستری نیز نامیده می‌شود) و معیارهای مرتبط مانند تاری را کنترل می‌کنید، که تعداد لایه‌های بیرونی تحت تأثیر مقیاس خاکستری قرار می‌گیرد. ضد آلیاژ و محو شدن بیش از حد، و چاپ شما در واقع جزئیات را از دست می دهد. اگر به درستی انجام شود، آنتی آلیاسینگ و محو کردن (یا ابزارهای دستکاری پیکسل) به چاپ های شما ظاهر بصری بهتری می دهد که می تواند وضوح بالاتری به نظر برسد.

Antialiasing و blur با سایر فناوری های رزین نیز مانند DLP و SLA استفاده می شود

تکنولوژی رزین SLA

پردازش نور دیجیتال (DLP) شبیه LCD است، اما به جای صفحه‌ای که نور از آن عبور می‌کند یا مسدود می‌شود، از یک پروژکتور نوری با وضوح بالا (که گاهی اوقات به عنوان “موتور نور” نامیده می‌شود) استفاده می‌کند تا نور را روی لایه‌ای از نور بتابد. رزین موتور نور از آینه ها، لنزها و مهمتر از همه از یک دستگاه میکروآینه دیجیتال (DMD) بر روی یک ریزتراشه استفاده می کند تا الگویی از نور UV را به شکل یک برش یا مقطع از مدل سه بعدی پخش کند.
ممکن است با فناوری پروژکتور DLP که در سینماها یا پروژکتورهای اداری استفاده می شود آشنا باشید.

DLP در پرینت سه بعدی از یک DMD استفاده می کند که از آینه های کوچکی ساخته شده است که نور را به رزین هدایت می کند یا به طرفین و خارج از مسیر. هر آینه مربع شکل نشان دهنده یک پیکسل در تصویر ارائه شده است.

در حال حاضر، در پرینترهای حرفه ای سه بعدی DLP، یک تراشه DMD 1920 در 1080 پیکسل را مشاهده می کنید که می توان آن را فقط 1080p فول اچ دی یا 2K نامید (زیرا تعداد پیکسل های عرضی تقریباً 2000 پیکسل است). در برخی از ماشین‌های سطح مصرف‌کننده، یک تراشه DMD با وضوح 1280 × 720 پیکسل پیدا خواهید کرد. به عنوان یک نکته، ممکن است شنیده باشید که سازنده DMD Texas Instruments قصد داشت سال گذشته یک تراشه 4K را معرفی کند. متأسفانه، این شرکت مجبور شد تولید سریال مورد انتظار خود از آن DMD را لغو کند، اما انتظار دارد که نسخه جدیدی در اوایل سال 2024 در دسترس باشد. این بدان معنی است که ممکن است شاهد چاپگرهای سه بعدی DLP با وضوح بسیار بالاتر (یا به احتمال زیاد، چاپگرهای سه بعدی DLP بسیار بزرگتر باشیم). ) در بازار در سال 2024

قطعات تولید شده با پرینت سه بعدی رزین SLA

چگالی آرایه آینه (یا تراشه) عامل اصلی تعیین کننده وضوح چاپ است، اما فاصله بین پروژکتور تا رزین نیز باید در نظر گرفته شود.
اکثر پرینترهای سه بعدی DLP رومیزی دارای وضوح XY ثابت (بین 35 تا 100 میکرون) هستند، اما برخی از آنها به شما امکان می دهند فاصله بین موتور سبک و لایه رزین را تنظیم کنید. این فاصله، درست مانند ساختن عروسک های سایه روی دیوار با چراغ قوه، بر سطح جزئیات قابل دستیابی تأثیر می گذارد.

نور منعکس شده توسط آینه ها در DMD از طریق اپتیک های پروجکشن عبور می کند که به تمرکز و شکل دادن نور به یک پرتو کمک می کند. از آنجایی که آینه ها نور را فقط در جایی که نیاز است هدایت می کنند، DLP می تواند لبه های واضح تر از LCD تولید کند. با LCD، قطعات ریز نور می‌توانند در اطراف لبه‌های پیکسل‌های ماسک‌دار روی صفحه‌نمایش پخش شوند، به‌علاوه صفحه نمایش هرگز نمی‌تواند 100 درصد نور را مسدود کند.

پرینترهای DLP همچنین دارای شدت نور بالاتری (تا 16 وات) نسبت به منابع نور در اکثر چاپگرهای LCD هستند و برخی از چاپگرهای DLP به شما امکان می دهند شدت نور را تنظیم کنید.

اگرچه دقت بالایی دارد، اما نور پیکسل‌های مربعی شکل، لبه‌های ناهمواری را ایجاد می‌کند که در آن لبه‌های منحنی باید در چیزی باشد که پله پله نامیده می‌شود. این مورد در چاپگرهای LCD نیز دیده می شود. اشیاء کوچکتر مشکلات کمتری در پله پله دارند، اما قطعات بزرگتر می توانند لبه های وکسل برجسته داشته باشند.

آیا لبه های ترد وضوح بالاتری دارند؟ لزوماً نه، اما هر چه پله‌های شما واضح‌تر باشد، فرصت بیشتری برای دستکاری پیکسل‌ها با استفاده از antialiasing، blur، و فناوری دیگری به نام pixel shift برای ایجاد وضوح به ظاهر بالاتر و نمایش‌های دقیق‌تری از ویژگی‌ها و خطوط دارید. در واقع، برخی از تولیدکنندگان چاپگر وضوح چاپ را نصف اندازه پیکسل خود اعلام می کنند.

چگونه این امکان وجود دارد و چاپگرهای 4K و 8K DLP چیست؟ برای پاسخ به این، باید تغییر پیکسل را درک کنید

تولید سوکت رابط با پرینتر سه بعدی

درک تغییر پیکسل در پرینت سه بعدی


Pixel-shift (همچنین به آن تنظیم پیکسل و وضوح پیکسل توسعه یافته و Xpanded Pixel Resolution یا XPR نیز گفته می شود)، بر خلاف antialiasing، صرفاً یک ویژگی نرم افزاری نیست، بلکه یک ویژگی مکانیکی نیز هست. و اینگونه است که چاپگرهای DLP با تراشه 2K DMD می توانند وضوح 4K یا 6K را ادعا کنند. همچنین در رسانه‌های دیگری که ممکن است بشناسید، مانند دوربین‌های دیجیتال استفاده می‌شود، جایی که حالتی با وضوح بالا ارائه می‌کند که بیشتر از وضوح دوربین شما است.

با تغییر اندکی موقعیت DMD بین هر لایه، یک لایه منفرد در معرض نوردهی چندگانه به صورت تدریجی قرار می گیرد. این نور را قادر می سازد تا نواحی پیکسلی را که در معرض نور طولانی مدت هستند، مثلاً 8 ثانیه، به طور کامل درمان کند و تا حدی مناطق پیکسلی را که نور کمتری دریافت می کنند، درمان کند.

مشاهده خواهید کرد که اغلب به آن رزولوشن زیر پیکسل گفته می شود، در حالی که وضوح پیکسل واقعی، وضوح اصلی نامیده می شود. برخی از چاپگرها به شما این امکان را می‌دهند که رزولوشن‌های اصلی یا زیر پیکسلی را در هر کار چاپ انتخاب کنید. این تکنیک با ایجاد نقاط داده اضافی در هر پیکسل، وضوح ظاهری تصویر را افزایش می دهد

تولید قطعات شفاف با پرینتر سه بعدی

با استفاده از این تغییر پیکسل دو طرفه، یک چاپگر DPL با DMD 2K می تواند وضوح 4K را ادعا کند. هنوز هیچ چیپست واقعی 4K DMD در بازار چاپ سه بعدی وجود ندارد، بنابراین تنها راه برای دستیابی به تصویر 4K یا بالاتر، تغییر پیکسل است.
به عنوان مثال، دستگاه Extreme 8K DLP ETEC دارای یک سیستم الکترومکانیکی است که در هر دو تراشه DMD 2K خود، مقدار کمی از حرکت کاملاً کنترل شده را در فواصل زیر پیکسلی اجازه می دهد (بله، دو DMD در این چاپگر سه بعدی وجود دارد) و در نتیجه ادعای وضوح 8K اندازه پیکسل XY Extreme 8K با تنظیم پیکسل، 100 میکرون است که بالاتر از برخی از LCDها است، اما حجم ساخت آن بسیار بیشتر است (450 x 371 x 399 میلی متر)، بنابراین می تواند وضوح بسیار بزرگ و بسیار بالایی تولید کند. قطعات