قالب بادی و پت

قالب بادی یک فرایند برای تولید قطعات پلاستیکی تو خالی می باشد مانند انواع بطری های پلاستیکی-آبپاش-قلک های پلاستیکی و غیره

قالب گیری بادی به سه صورت دمشی اکستروژن- دمشی تزریقی- دمشی تزریقی کششی قابل انجام است.

ایده قالب های بادی در واقع از تولید قطعات شیشه تو خالی که با دمیدن در شیشه مذاب تولید می شد گرفته شده است. برای اولین بارتولید بطری های پلاستیکی توسط ایالت متحده آمریکا در سال 1930 شروع و سپس در آلمان انجام گرفت.

مراحل طراحی قالب بادی:

طراحی محصول : مهم ترین و اولین قدم در طراحی هر قالبی طراحی محصول می باشد.از آنجایی که هدف ما تولید یک قطعه تو خالی می باشد پس سطوح بیرونی قطعه برای ما مهم می باشد و برای طراحی نیازی به توجه به سطوح داخلی و ضخامت نیست و در نهایت خروجی کار باید یک پوسته یا یه شکل تو پر باشد.

چینش:اگر قالب بادی چند کویته بخواهیم طراحی کنیم باید به آکس دستگاه توجه داشته باشیم.به دلیل این که در قالب های بادی راهگاه وجود ندارد باید از آکس دستگاه آگاهی داشته و طبق آن چینش قطعات را آغاز کنیم.

اگر قالب ما تک کویت باشد فقط نیاز است قطعه در موقعیت و جهت دلخواه قرار گرفته شود.بهتر است جهت قطعه عمود بر محور z برای سهولت در قالبگیری و آنالیز لحاظ شود.

طراحی کویتی های قالب:بعد از طراحی بلوک اصلی قالب حفره را روی کویتی اعمال می کنیم.

طراحی اینسرت ها و پافیلی ها:در قطعاتی که نقاط حساس-رزوه و یا نقاطی دارند که ماشینکاری در آن مشکل است آن قسمت را به صورت اینسرت طراحی می کنیم به طور مثال اگر محصول دارای رزوه باشد آن قسمت را جهت سهولت در ماشین به صورت اینسرت طراحی می کنیم.

پافیلی ها هم نوعی اینسرت می باشد که نقاط زاویه منفی قالب را پوشش می دهد.

در قالب های بادی به دلیل تو خالی بودن جنس و منعطف بودن آن می توان در محصول زاویه منفی ایجاد کرد زاویه منفی باید تا حدی باشد که قطعه هنگام بیرون آمدن دچار خمیدگی و اعوجاج نشود.

طراحی قیچی قالب: اگر پروسه تولید قطعه به صورت اکستروژن باشد همیشه ضایعاتی در اطراف قطعه باقی می ماند وظیفه قیچی در قالب جداسازی ضایعات از قطعه اصلی می باشد.

سیستم خنک کاری: عموما به صورت حوضچه-رادیاتوری و میله طراحی می شود.

فوتک:قسمتی از قالب که هوا از طریق آن وارد قالب بادی می شود.

قالب بادی

انواع فرایند قالب گیری بادی

قالب بادی دمشی اکستروژن
قالب بادی دمشی تزریقی
قالب بادی دمشی تزریقی کششی

قالب بادی دمشی اکستروژن ( (EBM)(Extrusion Blow Molding

این روش ساده ترین و رایج ترین فرآیند قالبگیری بادی می باشد در این روش مواد پلاستیکی گرم به حالت مذاب در می آید و در مرحله بعد به شکل استوانه تو خالی که اصطلاحا روده گفته می شود در می آید و بعد وارد قالب شده سپس توسط فشار باد به دیواره های قالب چسبیده و بعد از خنک کاری شکل نهایی را به وجود می آورد. از آن جایی که در قالب های بادی سنبه وجود ندارد و هوا کار سنبه را انجام می دهد ضخامت قطعه نهایی کاملا وابسته به ضخامت روده ورودی و ابعاد قالب می باشد که روی دستگاه این ضخامت کاملا قابل تنظیم می باشد. نمونه قطعات قابل تولید با این روش عبارت است از:بطری شامپو-بطری شیر-انواع آبپاش های پلاستیکی مزایای این روش :سرعت تولید بالا-هزینه کم-قابلیت تولید قطعات پیچیده معایب این روش :استحکام پایین قطعات تولید شده-محدود بودن قطعات به توخالی بودن-وجود ضایعات در اطراف قطعه و نیاز به پرت کن

قالب بادی دمشی تزریقی ( (IBM)(Injection Blow Molding

این روش برای تولید انواع بطری های شیشه ای و پلاستیکی استفاده می شود. در این روش از پریفرم استفاده می شود که به صورت جداگانه در قالب تعبیه شده و با نیروی باد به دیواره قالب چسبیده و شکل نهایی را به وجود می آورد. پریفرم یک قطعه پلاستیکی می باشد که با فرآیند تزریق پلاستیک ساخته شده و در قالب قرار می گیرد و ضخامت خروجی کار به ضخامت پریفرم و ابعاد حفره قالب بستگی دارد. دقت بالا از مزایای این روش می باشد و عدم استحکام بالا به دلیل کشیدگی پلاستیک و عدم کنترل دقیق در تولید قطعات بزرگ تر از معایب این روش می باشد.

قالب بادی دمشی تزریقی کششی ( (ISBM)(Injection Stretch Blow Molding

این روش بسیار مشابه روش قابگیری بادی دمشی تزریقی می باشد با این تفاوت که پریفرم قبل دمیده شدن هوا توسط المنت گرم شده و در جهت دلخواه کش می آید با این روش می توان قطعاتی حجیم تر تولید کرد که بسیار از بطری های بزرگ با این روش تولید شده اند.

چرابه ما اعتماد می کنید؟

ماموریت ما

ماموریت ما طراحی و مدلسازی انواع قطعات و قالب های صنعتی همراه با ایده های نو حاصل از تجربیات این مجموعه و همراهی و پشتیبانی شما از اولین فرایند ساخت تا تا تولید نهایی قطعه مورد نظر شما و جلوگیری از هر گونه خرابی که باعث ضرر و زیان متقاضی ممکن است رخ دهد می باشد.

امنیت

یکی از قوانین این مجموعه امنیت کار مشتری و سکرت بودن فایل ها و قطعات می باشد. به همین منظور تمامی عکس های سایت از سایت های خارجی جمع آوری شده است و همچنین تمامی قطعات در دفتر طراحی دور از دسترس دیگران نگه داری می شود.

کیفیت و سرعت

یکی از نقاط قوت این مجموعه به کار گیری از تعداد زیادی طراحان مجرب می باشد که باعث می شود کار شما در اسرع وقت و با بهترین کیفیت به دستتان برسد.

آنالیز

از دیگر نقاط قوت این مجموعه استفاده از انواع آنالیز ها پلاستیک و دایکاست با نرم افزار های MOLDFLOW-PROCAST می باشد

مدیریت مجموعه

خدمات طراحی قالب تزریق پلاستیک
344
پروژه های انجام شده
3
پروژه های در حال حاضر
150
مشتریان
قالب بادی

زمان طراحی با توجه به نوع محصول و نوع قالب متغیر می باشد اما به صورت میانگین 2 الی 3 روز زمان می برد.

این مجموعه در زمینه طراحی فعالیت دارد اما در خصوص ساخت امکان مشاوره ساخت و معرفی به سازندگان معتبر وجود دارد.

لطفا تمام اطلاعات مربوطه اعم از عکس-فیلم-انواع سمپل و …. را در فایل ZIP ارسال کنید 

سفارش قالب بادی