قالب دایکاست

قالب دایکاست نوعی ریخته گیری می باشد با این تفاوت مواد مذاب توسط دستگاه به داخل حفره قالب شلیک می شود. این نوع قالب بعد از تزریق پلاستیک جزء پرکاربرترین قالب ها در دنیاست که محصول خروجی آن انواع قطعات فلزی مانند پوسته گیربکس.شیر آب.دستگیره و… می باشد

طراحی قالب دایکاست

ابتدا طراحی مدل شروع شده بعد بعد اتمام طراحی مدل و رعایت نکات طراحی طراحی مدل قالب پلاستیک مانند ضخامت کار. زاویه خروج.جلوگیری از حباب و مکش و…سراغ طراحی قالب با توجه به جنس ماده.تعداد کویت.نوع چیدمان و رعایت انواع سیستم ها مانند خنکاری.پران بندی.هم مرکز کننده.قفل.تزریق و… میرویم.

اجزا و سیستم قالب دایکاست

اجزا تشکیل دهنده این قالب کور- کویتی – کفشک – پل – پران – صفحه پران – سندان – انباری – کشنده -قفل – قلاب و … که با توجه نوع قطعه می تواند صفحاتی اضافه شود.

و همچنین یک قالب دایکاست برای کارکرد در دستگاه تزریق دایکاست از سیستم های تزریق.راهگاه.خنک کاری . پران و… استفاده می کند.

جنس قالب دایکاست

در این قالب معمولا از  فولاد گرمکار استفاده می شود.

ماشین ابزار های لازم جهت ساخت قالب

شما برای ساخت قالب عملا با این ماشین ابزار ها رو به رو خواهید شد.

1-دستگاه فرز cnc

2-دستگاه تراش cnc

3-وایرکات

4-اسپارک

5-دریل

گالری تصاویر

قیمت قالب دایکاست

ابعاد قطعه

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت قالب ابعاد کلی آن است که کاملا وابسته به ابعاد قطعه مورد نظر می باشد. هرچه ابعاد قطعه خروجی ما بزرگتر باشد طبیعتا ابعاد فولاد آن ها بزرگ تر و هزینه آن بالا تر میرود.د.

مکانیزم قالب

نوع مکانیزم قالب عامل افزایش یا کاهش متعلقات قالب اعم از کشویی.پین کج. ریل.جک.اینسرت و... می باشد.

کیفیت سطح

کیفیت سطح یکی عوامل تاثیر گذار در قیمت قالب می باشد که باعث افزایش ساعت ماشین کاری و اضافه شدن فرایند جدید مانند عملیات پولیش کاری و کروم سخت و ... می باشد.

تیراژ

افزایش تیراژ کار ارتباط مستقیم با تعداد کویت قالب و در نهایت باعث افزایش ابعاد قالب و هزینه آن می شود.

هندسه

هندسه مدل ممکن است باعث افزایش عملیات هایی مثل اسپارک.وایرکات.اسید کاری و... شود که منجر به افزایش هزینه قالب می شود.

قطعات پیش ساخته قالب

استفاده از قطعات پیش ساخته قالب باعث افزایش دقت و کاهش هزینه قالب می شود. قطعات پیش ساخته قالب شامل انواع کفشک های آماده.پین و بوش های راهنما.قفسه ساچمه.انواع فنر.پین پران.انواع هات رانر و … می باشد.
از شرکت های خدمات دهنده در این زمینه می توان به ستاک.ارس زنجان.هایکو و… اشاره کرد.

نرم افزار تحلیل Pro cast

خدمات آنالیز قالب دایکاست

آنالیز انواع قالب های دایکاست با نرم افزار پرقدرت PROCAST

آنالیز قالب مانند تمام فرایند های آنالیز مزیت های خود را دارد و در بسیار از قالب هایی محصول خروجی آن ها کپی نیستند استفاده از آن بسیار حائز اهمیت می باشد. 

ما متعهد هستیم که به مشتریان کمک کنیم

ماموریت ما طراحی و مدلسازی انواع قطعات و قالب های صنعتی همراه با ایده های نو حاصل از تجربیات این مجموعه و همراهی و پشتیبانی شما از اولین فرایند ساخت تا تا تولید نهایی قطعه مورد نظر شما و جلوگیری از هر گونه خرابی که باعث ضرر و زیان متقاضی ممکن است رخ دهد می باشد.

یکی از قوانین این مجموعه امنیت کار مشتری و سکرت بودن فایل ها و قطعات می باشد. به همین منظور تمامی عکس های سایت از سایت های خارجی جمع آوری شده است

یکی از نقاط قوت این مجموعه به کار گیری از تعداد زیادی طراحان مجرب می باشد که باعث می شود کار شما در اسرع وقت و با بهترین کیفیت به دستتان برسد.

از دیگر نقاط قوت این مجموعه استفاده از انواع آنالیز ها پلاستیک و دایکاست با نرم افزار های MOLDFLOW-PROCAST می باشد

233
پروژه های انجام شده
5
پروژه های در حال حاضر
175
مشتریان