قالب دایکاست

قالب دایکاست نوعی ریخته گیری می باشد با این تفاوت مواد مذاب توسط دستگاه به داخل حفره قالب شلیک می شود. این نوع قالب بعد از تزریق پلاستیک جزء پرکاربرترین قالب ها در دنیاست که محصول خروجی آن انواع قطعات فلزی مانند پوسته گیربکس.شیر آب.دستگیره و… می باشد

طراحی قالب دایکاست

ابتدا طراحی مدل شروع شده بعد بعد اتمام طراحی مدل و رعایت نکات طراحی طراحی مدل قالب پلاستیک مانند ضخامت کار. زاویه خروج.جلوگیری از حباب و مکش و…سراغ طراحی قالب با توجه به جنس ماده.تعداد کویت.نوع چیدمان و رعایت انواع سیستم ها مانند خنکاری.پران بندی.هم مرکز کننده.قفل.تزریق و… میرویم.

اجزا و سیستم قالب دایکاست

اجزا تشکیل دهنده این قالب کور- کویتی – کفشک – پل – پران – صفحه پران – سندان – انباری – کشنده -قفل – قلاب و … که با توجه نوع قطعه می تواند صفحاتی اضافه شود.

و همچنین یک قالب دایکاست برای کارکرد در دستگاه تزریق دایکاست از سیستم های تزریق.راهگاه.خنک کاری . پران و… استفاده می کند.

جنس قالب دایکاست

در این قالب معمولا از  فولاد گرمکار استفاده می شود.

ماشین ابزار های لازم جهت ساخت قالب

شما برای ساخت قالب عملا با این ماشین ابزار ها رو به رو خواهید شد.

1-دستگاه فرز cnc

2-دستگاه تراش cnc

3-وایرکات

4-اسپارک

5-دریل

گالری تصاویر

قیمت قالب دایکاست

ابعاد قطعه

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت قالب ابعاد کلی آن است که کاملا وابسته به ابعاد قطعه مورد نظر می باشد. هرچه ابعاد قطعه خروجی ما بزرگتر باشد طبیعتا ابعاد فولاد آن ها بزرگ تر و هزینه آن بالا تر میرود.د.

مکانیزم قالب

نوع مکانیزم قالب عامل افزایش یا کاهش متعلقات قالب اعم از کشویی.پین کج. ریل.جک.اینسرت و... می باشد.

کیفیت سطح

کیفیت سطح یکی عوامل تاثیر گذار در قیمت قالب می باشد که باعث افزایش ساعت ماشین کاری و اضافه شدن فرایند جدید مانند عملیات پولیش کاری و کروم سخت و ... می باشد.

تیراژ

افزایش تیراژ کار ارتباط مستقیم با تعداد کویت قالب و در نهایت باعث افزایش ابعاد قالب و هزینه آن می شود.

هندسه

هندسه مدل ممکن است باعث افزایش عملیات هایی مثل اسپارک.وایرکات.اسید کاری و... شود که منجر به افزایش هزینه قالب می شود.

قطعات پیش ساخته قالب

استفاده از قطعات پیش ساخته قالب باعث افزایش دقت و کاهش هزینه قالب می شود. قطعات پیش ساخته قالب شامل انواع کفشک های آماده.پین و بوش های راهنما.قفسه ساچمه.انواع فنر.پین پران.انواع هات رانر و … می باشد.
از شرکت های خدمات دهنده در این زمینه می توان به ستاک.ارس زنجان.هایکو و… اشاره کرد.

نرم افزار تحلیل Pro cast

خدمات آنالیز قالب دایکاست

آنالیز انواع قالب های دایکاست با نرم افزار پرقدرت PROCAST

آنالیز قالب مانند تمام فرایند های آنالیز مزیت های خود را دارد و در بسیار از قالب هایی محصول خروجی آن ها کپی نیستند استفاده از آن بسیار حائز اهمیت می باشد. 

قالب دایکاست چیست

دایکاست چیست؟

ریخته گری تحت فشار(دایکاست)

ریخته گری تحت فشار یا دایکاست یک نوعی از فرایند ریخته گری می باشد .با این تفاوت که در ریخته گیری فشار حاصل بر مواد مذاب از طریق جاذبه و وزن خود مواد صورت می گیرد.اما در روش دایکاست مواد مذاب با فشار مکانیکی وارد قالب شده و سرد می شود که باعث می شود قطعاتی با استحکام بالا تولید کنیم.

این روش کوتاه ترین راه تولید محصولات فلزی می باشد که به این امکان را می دهد قطعات فلزی با کیفیت بالا و سطوح پیچیده تولید کنیم که در روش های دیگر ریخته گری تقربیا غیرممکن است.

معایب و مزایا دایکاست

مزایا و معایب دایکاست

قطعات پیچیده و مستحکم

در روش دایکاست به دلیل امکان تولید قطعات ظریف و مستحکم می توان قطعات پیچیده تری نسبت به روش های دیگر ریخته گری تولید کرد.

به دلیل فشار بالای مواد مذاب در قالب دایکاست حتی هنگام سرد شدن قطعه نهایی از استحکام بالا تری نسبت به روش های دیگر برخوردار است.

امکان تولید قطعات نازک و طویل

به دلیل این که در این روش مواد مذاب با فشار بالا درون حفره های قالب جاری می شود می توان قطعات طویل و نازک تولید کرد.

نرخ تولید و مقرون به صرفه

سرعت تولید و کیفیت سطح دو فاکتور مهمی هستند که باعث می شوند قطعه ارزان تری تولید کنیم اول این که با توجه به کیفیت سطح خوبی که روش دایکاست به ما می دهد نیازی به پرداخت قطعه نیست و در صورت که قالب ما چند کویت باشد قطعه مقرون به صرفه تری تولید خواهیم کرد.

محدودیت وزن و نقطه ذوب

در روش دایکاست می توان از موادی استفاده کرد که نقطه ذوب پایین تری دارند پس نتیجه می گیرم هر نوع فلزی با این روش قابل تولید نیست از دیگر معایب این روش می توان به محدودیت در وزن اشاره کرد.

انواع دستگاه های دایکاست

blank

تزریق سرد

دستگاه با محفظه تزریق سرد

(Cold Chamber)

در این دستگاه سیلندر پمپاژ در خارج از مواد مذاب قرار دارد و مواد مذاب توسط انسان با ملاقه داخل دستگاه ریخته شده و سپس با فشار بالا وارد قالب دایکاست می شود..

این نوع دستگاه ها برای موادی مانند آلومینیوم(AL)-مس(Cu)-منیزیم(Mg) مناسب می باشد.

blank

تزریق گرم

دستگاه با محفظه تزریق گرم

(Hot Chamber)

در این دستگاه سیلندر پمپاژ در داخل از مواد مذاب قرار دارد و مواد مذاب به صورت اتوماتیک داخل دستگاه ریخته شده سپس با فشار بالا وارد قالب دایکاست می شود..

این نوع دستگاه ها برای موادی مانند سرب خشک و روی مناسب است .

این نوع دستگاه به دلیل این که پمپ در داخل مواد مذاب قرار دارد دارای محدودیت نقطه ذوب می باشد تا به پمپ آسیب جدی وارد نشود.

چرابه ما اعتماد می کنید؟

ماموریت ما

ماموریت ما طراحی و مدلسازی انواع قطعات و قالب های صنعتی همراه با ایده های نو حاصل از تجربیات این مجموعه و همراهی و پشتیبانی شما از اولین فرایند ساخت تا تا تولید نهایی قطعه مورد نظر شما و جلوگیری از هر گونه خرابی که باعث ضرر و زیان متقاضی ممکن است رخ دهد می باشد.

امنیت

یکی از قوانین این مجموعه امنیت کار مشتری و سکرت بودن فایل ها و قطعات می باشد. به همین منظور تمامی عکس های سایت از سایت های خارجی جمع آوری شده است و همچنین تمامی قطعات در دفتر طراحی دور از دسترس دیگران نگه داری می شود.

کیفیت و سرعت

یکی از نقاط قوت این مجموعه به کار گیری از تعداد زیادی طراحان مجرب می باشد که باعث می شود کار شما در اسرع وقت و با بهترین کیفیت به دستتان برسد.

آنالیز

از دیگر نقاط قوت این مجموعه استفاده از انواع آنالیز ها پلاستیک و دایکاست با نرم افزار های MOLDFLOW-PROCAST می باشد

مدیریت مجموعه

خدمات طراحی قالب تزریق پلاستیک
233
پروژه های انجام شده
5
پروژه های در حال حاضر
175
مشتریان
خدمات قالبسازی قالب دایکاست

زمان طراحی با توجه به نوع محصول و نوع قالب متغیر می باشد اما به صورت میانگین 2 الی 3 روز زمان می برد.

این مجموعه در زمینه طراحی فعالیت دارد اما در خصوص ساخت امکان مشاوره ساخت و معرفی به سازندگان معتبر وجود دارد.

به طور متوسط بین 1.5 تا 3 میلیون تومان

لطفا تمام اطلاعات مربوطه اعم از عکس-فیلم-انواع سمپل و …. را در فایل ZIP ارسال کنید 

سفارش قالب دایکاست