پرینت سه بعدی و اپتیک

پرینت سه بعدی یک فرآیند تولید قطعه با روش ساخت افزایشی می باشد بدین صورت که مواد پلاستیک به صورت لایه به لایه روی هم قرار می گیرند و شکل نهایی قطعه را تشکیل می دهد این لایه با توجه به دقت دستگاه می تواند ضخیم و نازک باشد هرچه لایه ها نازک تر شوند دقت قطعه و زمان مورد نیاز برای تولید افزایش پیدا می کند این لایه ها بعدش برش قطعه کاملا قابل مشاهده می باشد.

مزیت این روش نسبت به روش ساخت کاهشی , تولید قطعات پیچیده و ضایعات کمتر می باشد.

برای تولید یک قطعه با پرینتر سه بعدی ابتدا قطعه مورد نظر باید با نرم افزار های طراحی از قبیل کتیا,سالیدورک و غیره طراحی شود سپس فایل مورد نظر با فرمت STL خروجی گرفته شود سپس این فایل توسط نرم افزار های اسلایسر از قبیل mankati U cura به لایه های دوبعدی تقسیم می شود ضخامت این لایه ها توسط کاربر و وابسته به تکنولوژی پرینت تعیین می گردد.

در اکثر قطعات جهت پرینت سه بعدی از ساپورت استفاده می شود وظیفه این ساپورت جلوگیری از ریزش مواد می باشد که مانند یک پل عمل می کند جنس ساپورت طوری می باشد که به راحتی بعد از اتمام طراحی از قطعه جدا گردد یا در آب حل شود.

 

خدمات پرینت سه بعدی

انواع تکنولوژی پرینتر های سه بعدی

blank

در این قسمت با ارسال مشخصات و فایل خود استعلام قیمت بگیرید

زمان آماده سازی بسته به مقدار دقت و سایز قطعه می باشد که به طور متوسط 2-3 روز کاری زمان طول می کشد.

میز کار پرینتر سه بعدی 70*70*70 سانتیمتر می باشد.

فرمت قابل قبول جهت پرینت سه بعدی (stp) و (stl) می باشد.

لطفا فایل خود را زیپ شده ارسال کنید.

نوع متریال بنا به درخواست مشتری و تاثیرگذار روی قیمت بوده که در حال حاضر تمامی پرینت ها با جنس پلی کربنات و flexible انجام میشود.

استعلام قیمت پرینت سه بعدی